Gdy maluch się `źle` zachowuje i nerwy puszczają

Przeczytaj, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez rodziców i tym samym dowiedz się, jak ich unikać.

błędy wychowawcze

Zazwyczaj niepożądane zachowania u dziecka wywołują złość u rodzica, co może prowadzić do wybuchów agresji, krzyków, klapsów, karania lub grożenia dziecku. To zrozumiałe, że maluch może cię doprowadzić na skraj cierpliwości. Pamiętaj jednak, że to ty jesteś ten większy i mądrzejszy i powinieneś wskazać dziecku właściwy kierunek. Zobacz, jakie są najczęstsze błędy i dlaczego tak nie powinieneś robić:

1. Nie krzycz

Gdy rodzic krzyczy, dziecko czuje dyskomfort i nie rozumie tak gwałtownej reakcji. Dziecko zazwyczaj otrzymuje komunikat "jesteś niegrzeczny i niedobry," ale nie wie, co złego zrobił. Dodatkowo zdenerwowanie rodzica, wzmaga zdenerwowanie dziecka i może potęgować jego złe zachowanie.

Komentarze (5)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ania
2016-05-19 19:17:54

re: Gdy maluch się `źle` zachowuje i nerwy puszczają

Nie rób tego, nie rób tego, ale też nie ignoruj. To jak reagować? Dlaczego oprócz wytykania błędów w artykule nie ma nic na temat "to co w zamian". A ja mówię, podnoś głos, bądź stanowczy - by wiedziało w dorosłości jak zareagować w takiej sytuacji. Wyciągaj konsekwencje, by wiedziało co można, a czego nie. Po sytuacji rozmawiaj, tłumacz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-05-15 17:34:51

re: Gdy maluch się `źle` zachowuje i nerwy puszczają

Trochę to dziwne, że "maluch" rozumie tylko na korzyść niepożądanych zachowań. Krzyczeć nie wolno - nie zrozumie co zrobił źle, dać kary też nie - tym bardziej nie zrozumie. Ale jak się rodzic zaśmieje, to zrozumie to jako przyzwolenie na niechciane zachowania. Zdaje się, że jeśli jest w stanie tak rozumować, to tym bardziej zrozumie karę. Nie ignorować złych zachowań - a co niby powinno się zrobić? Jeśli reakcje nic nie znaczą to wykład chyba tym bardziej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jolek
2016-05-13 21:43:42

re: Gdy maluch się `źle` zachowuje i nerwy puszczają

Moja córka ma takie napady że wyje cały czas co by się nie zrobiło wszystko jej nie pasi... Wogole mnie nie slucha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Asiulek
2016-05-14 00:33:27

Moje dzieciaczki tez sie nie chca sluchac. Jak grochem o sciane! I co robic? Jak sprawic by dzieci sluchaly rodzicow? Mysle, ze kazde dziecko powinno znac granice. A jak je wytyczac, gdy takie artykuly sie czyta, to rodzic niedlugo bedzie sie bal cokolwiek. Redakcjo moze nalezaloby teraz w takim razie jakies rady jak reagowac "odpowiednio" gdy dziecko zle sie zachowuje, bije, placze bez powodu albo z byle jakiego powodu. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
2016-05-13 21:39:12

re: Gdy maluch się `źle` zachowuje i nerwy puszczają

Ok. To wszystko w artykule, to czego nie wolno. To teraz prosze o artykuł, co w takiej sytuacji robic. Jak reagować. Mam dwójkę dzieci (prawie 3latka i drugie 16miesiecy). Walcza ze sobą. Młodsza zaczęła bić starszego,Ciągnie za włosy, on nie pozostaje dłużny. Tłumaczenie po tysiąc razy nie pomaga. Co robic? Jak sprawić by przestali się bić?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz