Naukowcy sprawdzili, ile dzieci mają najszczęśliwsze rodziny!

Wielodzietność znowu w modzie. Ile trzeba mieć dzieci, by być naprawdę szczęśliwym? Znana jest odpowiedź!

wielodzietna rodzina

Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń - małe rodziny są passe. Wielodzietność jest w modzie i okazuje się, że im więcej dzieci, tym lepszy wpływ ma to na rodziców.

Badacze z Edith Cowan University postanowili podejść do sprawy naukowo i ustalić liczbę dzieci, która sprawia, że rodzice i potomstwo są najbardziej szczęśliwi. Jak się okazuje największe szczęście mają rodziny, w których jest czworo dzieci! Takie wnioski podaje nam dr Bronwyn Harman, która przez 5 lat rozmawiała z setkami rodziców, sprawdzając m.in. takie aspekty ich życia, jak poczucie własnej wartości, odporność, zadowolenie z życia czy wsparcie społeczne.

Zdaniem naukowców, radość z bycia rodzicem jest uzależniona od tego, ile wysiłku wkłada się w rodzinę - w dbanie o jej utrzymanie, o wzajemne relacje. Im więc większa rodzina, tym więcej wysiłku trzeba w nią włożyć, a co za tym idzie - wszyscy są szczęśliwsi! Wysiłek ten jest bezpośrednio związany z zaangażowaniem, które pochłania znaczną część życia rodziców i nie pozwala na rozproszenie i zajmowanie się niepotrzebnymi sprawami.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz