Każdy maluch ma na sumieniu zachowania, które irytują rodziców

Masz "niegrzeczne" dziecko? Choć żaden rodzic tego nie lubi, to jest to niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha.

zachowanie dziecka

Maluchy w zabawie poznają świat, uczą się nowych umiejętności i często ... wyprowadzają rodziców z równowagi. O to lista zachowań, które doprowadzają każdego rodzica do szału, jednak warto zacisnąć zęby i pozwolić maluchowi na taką zabawę. Dlaczego? Niektóre dziecięce pomysły, choć niezbyt kochane przez rodziców, nie tylko są ulubionymi zabawami maluchów, ale także bardzo korzystnie wpływają na rozwój naszych pociech.

1. Zabawa jedzeniem

Choć rzucanie, miażdżenie, gniecenie i wszelkie inne zabawy przyprawiają o dreszcze, coraz więcej rodziców docenia BLW i rozumie takie podejście do posiłku. Maluch dotykając, sprawdza fakturę, konsystencję i zapach jedzenia. Wielu rodziców, którzy zaufali tej metodzie chwali sobie także późniejsze efekty - dzieci szybciej jedzą samodzielnie sztućcami, a także chętnie jedzą różnorodne posiłki.

2. Twórczy chaos

Jakie dziecko by nie było, każde, ale to każde, uwielbia wywalać wszystkie zabawki na środku pokoju. Choć może cię to nie zachwyca, taki "sposób" zabawy pozwala dziecku zająć się samemu sobą przez jakiś czas, odkryć na nowo swoje zabawki. Wciąż poukładane zabawki na półkach nie są aż tak atrakcyjne, a chaos jest twórczy dla malucha.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz