Jak było w szkole?

Na tak postawione pytanie dzieci odpowiadają zazwyczaj „ok”, „dobrze” i tyle z tematu szkoły. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak naprawdę było w szkole, zadaj to pytanie w inny sposób. W artykule lista 23 propozycji pytań, które można zadać dziecku, zamiast kultowego: „Jak było w szkole?”.

dziewczynka

Ile czasu dziecko spędza w szkole?

Na to składa się wiele czynników, ale wielu rodziców mówi, że zdecydowanie za dużo. Zwłaszcza w rodzinach, gdzie rodzice pracują zawożą dziecko rano do szkoły i odbierają, jak sami skończą pracę. Lubelska wychowawczyni, Wioletta Kuruc, mówi: „To zjawisko dotyczy całej Polski. Dzieci się pojawiają jeszcze przed otwarciem świetlicy, a po lekcjach do niej wracają. Od godz. 7:00 do 16:30 spędzają czas w murach szkoły. To dla nich drugi dom...”. Tak długo w szkole są nawet pierwszoklasiści.

To nie jest wymysł naszych czasów, kiedyś też tak było. Pewna mama mówi: „Kiedyś dziecko było w szkole/przedszkolu powiedzmy do 13.00. Potem przychodziło do domu i wychodziło na podwórko albo do kogoś. W każdym razie spędzało się ten czas w tym samym gronie, rodziców za bardzo to z dzieciństwa nie pamiętam przed godziną 17:00. A teraz - to samo, tylko, że zamiast domu - świetlica itp. Zamiast przydomowego podwórka - podwórko szkolne/przedszkolne. Nie ma co dramatyzować.”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz