Jak wyuczyć w dziecku poczucie obowiązku?

Ta jedna rada nie jest wcale taka trudna do wykonania, a przynosi spektakularne wyniki!

dzieci

Nasi rodzice płacili nam czasami za wykonywanie drobnych prac domowych. Inni bardzo się tego wystrzegali, uważając, że każdy w domu powinien mieć swój przydział domowych obowiązków.

Zapewne słusznie. W końcu pomoc w domu jest naturalną rzeczą. Dzieci od wieków pomagały swoim rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa domowego, a często wykonywały pracę fizyczną ponad swoje możliwości. I raczej nie dostawały za to gór złota, a często nawet nie usłyszały słowa pochwały. Po prostu było to naturalne.

Dzisiejsze czasy przyniosły trudne zadanie rodzicom - aby nauczyć swoje dziecko wykonywania swoich obowiązków, trzeba się nieco postawić systemowi. A jednak moje koleżanki, których mamy już w wieku 13 lat oczekiwały konkretnej pomocy, w tym też gotowania dla rodziny, w przeciwnym razie, oczekiwały, że dziecko samo się utrzyma. Twarde zasady? Można tak powiedzieć, ale dzisiaj większość z nich jest, jak to mówili nasi dziadkowie, "porządnymi ludźmi", z zasadami i odpowiednim podejściem do życia i pieniędzy.

Zobacz też: Tego nigdy nie mów swojemu dziecku

A przecież wszyscy chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Chcemy, by poradziły sobie w życiu same. Kiedyś.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz