Jak odkryć i rozwijać w dziecku talent?

Czy wyjątkowe uzdolnienia to sprawa genów czy może wytrwałego uczenia się?

bobo

Mózg od chwili narodzin dysyponuje niesamowitymi, ogromnymi umiejętnościami. Z czasem umiejętności te zanikają, bo nie są wykorzystywane, ale potencjał, który otrzymujemy na samym początku jest niewyobrażalny.

Dlatego też, dla uczenia się i dla rozwoju talentów najważniejsze są pierwsze lata życia. Już wtedy, gdy dziecko jest, wydawałoby się, nierozumnym niemowlakiem, warto roziwjać talenty dzieci. Jedną z form są zajęcia dla rodziców z dziećmi. W dzisiejszych czasach każda z Mam ma w zasięgu ręki takie mżliwości: zajęcia muzyczne, taneczne, językowe, sportowe czy plastyczne dla nawet już kilkumiesięcznych dzieci.

Maleństwo, które przychodzi na świat to genialne stworzenie, które chłonie, uczy się intuicyjnie i z jednej strony, rodziców obowiązkiem jest roziwjać jego zdolności i rozbudzać pasje, ale z drugiej strony, choć biologia nas tak cudownie uposaża, to wcale nie jest powiedziane, że każdy człowiek musi być geniuszem, lepszym od innych i konecznie żyć jakąś pasją.

Jaka jest tak naprawdę rola rodzica? Czy to, żeby sprawić, że dziecko od 3. roku życia będzie miało jakąś wymyśloną przez niego pasję i całe życie będzie ją realizować?

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz