Jak przekonać dziecko do pójścia do przedszkola?

Pierwsze tygodnie w przedszkolu to ogromny stres dla mamy i dziecka. Jak ułatwić maluchowi zaakceptowanie nowej rzeczywistości?

zabawka

Kiedy w końcu nadchodzi długo oczekiwany moment wysłania dziecka do przedszkola, wiele mam denerwuje się, jak maluch zniesie codzienną rozłąkę z domem i rodzicami. Bez paniki! My znamy kilka sprawdzonych sposobów na dobry początek udanego pobytu w przedszkolu. Dzięki nim pierwsze dni w nowym miejscu upłyną pod znakiem fasynującej przygody w nieznane, stając się pasmem pierwszych edukacyjnych sukcesów.

Pokonać strach

Najczęściej dzieci czują lęk przed pójściem do przedszkola, gdyż kojarzy im się ono z czymś zupełnie obcym. Aby maluch przestał się bać nieznanego, warto opowiedzieć mu o swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa. Doskonałym pomysłem jest także czytanie opowiadań, w których bohaterowie chodzą do przedszkola i spędzają razem czas. Można również pokazać maluszkowi miejsce, do którego przyjdzie mu w przyszłości chodzić i wspólnie wybrać się na spacer albo rowerową przejażdżkę dookoła przedszkola.

Jeśli dziecko jest zamknięte w sobie, może mieć kłopot z nawiązaniem znajomości z rówieśnikami. Aby pokonać jego nieśmiałość, ułatw mu kontakt z innymi dziećmi i zorgazniuj w domu przyjęcie dla koleżanek i kolegów z grupy. Możesz pokusić się o przygotowanie zabawy tematycznej, np. pod hasłem gotowania, sklejania modeli samolotów albo rysowania.

Niezbędnik przedszkolaka

Małym artystom z pewnością przypadną do gustu artykuły plastyczne Kids Town. Esy-floresy wykonane kredkami lub flamastrami w intensywnych kolorach zapełnią niejeden notatnik.

Wszystkie przybory rysunkowe przedszkolak może schować do słodkiego plecaczka lub malej torebki. Warto go również zaopatrzyć w kolorowy fartuszek chroniący ubrania przed plamami z farby i kredek oraz w bajeczny worek na kapcie, piżamkę i ulubioną zabawkę.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz