Jak przez zabawę uczyć dziecko pozytywnych wzorców?

Stare porzekadło: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” ma w sobie dużo prawdy i ludowej mądrości. Im wcześniej nasze dzieci będą miały do czynienia z pozytywnymi wzorcami, tym większe istnieje prawdopodobieństwo, że te wzorce zostaną z nimi na zawsze.

Tematy kuchenne obecne są niemal wszędzie. Dzieci od zawsze lubiły bawić się w kuchnię. Co więcej, świadomość konsumentów dotycząca mądrego odżywiania z każdym rokiem wzrasta. Obecne programy kulinarne dla dzieci propagują świadome jedzenie. Dlatego powstała Słodka Kuchareczka,  stworzona z myślą o wszystkich amatorkach gotowania pyszności. Oprócz talentu kucharskiego, po naciśnięciu na brzuszek, śpiewa piosenki i recytuje wierszyki o gotowaniu. Piosenki wpadają w ucho, dzięki czemu można śpiewać razem, podczas wspólnego gotowania. Czy wiesz, jak z dzieckiem w bezpieczny sposób przygotować smakołyki, z których oboje będziecie dumni? Załączona mini książeczka kucharska z kilkoma smacznymi i zdrowymi przepisami jest doskonałą inspiracją dla dzieci, które z łatwością mogą przygotować coś pysznego z pomocą dorosłego.

Dla amatorów zabawy w dom najlepszym wyborem z pewnością będzie Dzidziuś z mlecznymi ząbkami. Taka zabawa jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Naśladując rodzica, uczy się ono troskliwości, opiekuńczości oraz samodzielności. Poza tym, która dziewczynka nie marzy o tym, żeby zostać prawdziwą mamą i zajmować się swoim maleństwem? Dzidziuś z mlecznymi ząbkami to zabawka idealna do przytulania, nie tylko przed snem. Lalka wydaje słodkie dźwięki, jak prawdziwy niemowlak. Funkcje uruchamiane są po wciśnięciu brzuszka lalki – powodują, że śmieje się lub płacze. Smoczek w jej buzi sprawia, że słychać, jak go ssie. Co istotne – lalka uczy, jak ważne jest dbanie o  higienę jamy ustnej! Bobasek ma ruchome ząbki, które trzeba regularnie myć.

Natalia Mądra przyjaciółka w atrakcyjny sposób łączy zabawę z nauką! Każda dziewczynka nauczy się z Natalią wielu ważnych rzeczy. Pozna części ciała, odkryje pierwsze literki, rozwinie pamięć, a przy okazji nauczy się cudownych piosenek. Funkcje uruchamiają się po naciśnięciu na brzuszek i złączeniu rączek lalki. Sprawdź, co się stanie po przyłożeniu rączki lalki do jej ust, do brzuszka, do stópki, do uszu, do oczu. To wspaniała zabawa! Ma 10 sensorów dotykowych,  wypowiada 30 fraz i  śpiewa piosenki. 

Natalia nie zapomina również o radosnej, nieskrępowanej zabawie, dlatego powstała Lalka chodząca! W nauce ważne jest, aby sprawiała radość. Jednak czasem warto odpuścić i powiedzieć komuś -  „Lubię, gdy się uśmiechasz!” –  tak, jak robi to Natalia! To mała gadułka, która uwielbia spacerować, bawić się i śpiewać. Wypowiada 7 fraz, śpiewa piosenki! Uruchamia funkcje po naciśnięciu na brzuszek oraz po klaśnięciu w ręce. Idealna do zabawy o każdej porze, a szczególnie, kiedy na dworze plucha. Wówczas bez wątpienia rozweseli wszystkich domowników.

Styl żywienia, zasady higieny, podejście do pracy, filozofia życiowa – w mniejszym bądź większym stopniu wynosimy je z rodzinnych domów. Jeżeli w dzieciństwie wpojono nam „niewłaściwe nawyki”  i na przykład jedliśmy dużo słodyczy, a wolny czas spędzaliśmy przed telewizorem, w życiu dorosłym bardzo ciężko jest nam przekonać się do aktywności i jedzenia warzyw. Dlatego, aby ułatwić dzieciakom start i zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo, najlepiej dobre wzorce wpajać od początku.  Wszystkie spośród wprowadzanych na rynek lalek serii Natalia Collection strojem, wyglądem oraz umiejętnościami odpowiadają na zapotrzebowanie i spełniają wymogi każdej współczesnej dziewczynki, która lubi niebanalne zabawki z nietuzinkowymi umiejętnościami.

 

Materiał partnera

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz