Jak się przygotować na `złe zachowanie` dziecka?

Wielu rodziców zna `to` uczucie, gdy nie udaje im się zapanować nad własnym dzieckiem.

wychowanie

Chyb każdy z rodziców doświadczył sytuacji, gdy jego dziecko publicznie zachowuje się, delikatnie mówiąc, nie tak jak byśmy tego oczekiwali. Są i maluchy, u których wybuchy gniewu i coś, co rodzice nazywają "złym zachowaniem" przytrafiają się regularnie.

Dlaczego dziecko się złości?

Niestety wielu rodziców zachowanie dziecka odbiera jako złośliwość, próbę sił i publicznego upokorzenia dorosłego. Tymczasem musisz wiedzieć, że dziecko najzwyczajniej w świecie nie jest zdolne do manipulacji. Co więcej, w świadomości malucha nie ma różnicy czy to twój dom, dom znajomych, czy supermarket.

Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że mózg twojego dziecka jeszcze się rozwija i nie jest jeszcze na tyle dojrzały, by radzić sobie z kontrolowaniem intensywnych uczuć, więc wymaganie samokontroli od malucha, uczy dziecko tylko i wyłącznie tego, że złość musi być ukrytą emocją. Aby dziecko naprawdę miało szansę się uspokoić - kontrolować emocje, potrzebuje pomocy rodzica. Ten powinien pomóc maluchowi w modelowaniu emocji i pokazać, że uczucia nawet te skrajnie złe są bezpieczne i należy się nimi dzielić z tymi, których się kocha.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz