Jak sprawić, żeby czytanie na głos było jeszcze fajniejsze?

Kilkanaście minut spędzone z książką może się zmienić w fascynującą przygodę, którą dziecko będzie pamiętało do końca życia. Wystarczy kilka prostych sztuczek.

czytanie

Wybór odpowiedniej lektury to podstawa. Nawet najlepsze chęci nie uratują tekstu, który jest słaby i zamiast wywoływać uśmiech na twarzy, zwyczajnie nudzi. Przede wszystkim warto podpytać koleżanki "po fachu", co sprawdziło się w przypadku jej maluchów. Polecajcie sobie dziecięce lektury! Druga rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, to czy dana pozycja jest odpowiednia do wieku pociechy.

Dla niemowlaków najlepsze są melodyjne rymowanki. Ich rytm i barwa Twojego głosu będzie pobudzać mózg noworodka do pracy i wspomoże naukę rozróżniania dźwięków. Nie przejmuj się dykcją czy faktem, że nie idzie Ci tak płynnie, jakbyś tego chciała. Po pierwsze, wprawa przyjdzie z czasem. Po drugie, dla maluszka i tak najważniejsze jest to, że poświęcasz mu swoją uwagę.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Martyna
2015-03-18 11:18:50

re: Jak sprawić, żeby czytanie na głos było jeszcze fajniejsze?

Dziewczyny!!!!!!! Ostatnio kupiłam buty marki Superfit i jestem nimi zachwycona! Moja trzyletnia Majeczka wydaje się mega zadowolona! Najlepsze buty jakie do tej pory mierzyłyśmy! Nasz model jest akurat w całości skórzany i to jest ekstra plus . Świetnie się sprawują!! Właśnie ostatnio znalazłam konkurs, gdzie można je wygrać. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć piękne sandałki na lato! Sprawdźcie same: https://www.facebook.com/KochamMojeDziecko/app_308634099277072

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz