Jak wychować dziecko? Eksperci z Harvardu podpowiadają

Zdaniem specjalistów, te zasady powinny być podstawą wychowania.

wychowanie

Każdy rodzic staje przed dylematem, jak wychować dziecko, by wyrosło na mądrego i dobrego człowieka. Podręczników i teorii nie brakuje, jednak nadal nie ma jednej skutecznej metody. Z pomocą śpieszą tym razem eksperci z Harvardu, którzy opracowali 6 porad, które mają rodzicom ułatwić rodzicielskie zadanie!

Tradycyjna rodzina szkodzi dzieciom? Psychiatrzy alarmują! >>>

Oto 6 rad, jak wychować empatycznego człowieka:

1. Poświęć dziecku czas

Żadne zajęcia dodatkowe nie mają takiej wartości jak czas spędzony z rodzicem. Dzięki temu rodzic ma szansę poznać lepiej dziecko, a dziecko rozwinąć swoją ciekawość. W ten sposób pokazujesz maluchowi także, że jest dla ciebie niezwykle ważne. Uczysz jak poświęcać drugiemu czas z uwagą i szacunkiem. W przyszłości taki człowiek będzie umiał koncentrować się na bliskich mu osobach, a nie tylko na sobie.

2. Mów głośno, jak wiele dla ciebie znaczy

Wielu rodziców zakłada, że często zapewnia swoje dziecko o swojej miłości. Zdaniem psychologów najczęściej jest o tylko nasze wyobrażenie. Dzięki miłości i uwadze dzieci mają poczucie bezpieczeństwa i są spokojniejsze. Nie zapominaj mówić głośno "Kocham cię."

3. Naucz na własnym przykładzie

Bycie przykładem jest najskuteczniejszą metodą uczenia dziecka. Jeśli sama będziesz życzliwa i będziesz troszczyć się o innych, właśnie tego nauczysz dziecko. Przekonaj dziecko, że uprzejmość wobec innych jest ważna. To jak sobie radzisz z trudnymi emocjami, czy trudnościami jest także cenną lekcją dla dziecka. Nie bój się przyznać do pomyłki, powiedz też, jak zamierzasz ją naprawić.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz