Jak wychować dziecko, aby było szczęśliwe w dorosłym życiu?

Zdrowie, sen, dieta, zabawki - dbamy o nasze dzieci w różny sposób, ale często zapominamy o najważniejszym!

szczęśliwe dziecko

Czytamy wiele poradników na temat zdrowia dzieci, najlepszej diety dla malucha, szukamy porad o tym, jak uśpić dziecko, w co się z nim bawić i jakie zabawki kupić. Pomijamy to, co najistotniejsze - jak wychować dziecko na szczęśliwego dorosłego człowieka. Tymczasem najważniejszym poradnikiem dla rodziców może okazać się książka pt: „7 nawyków szczęśliwego dziecka”. 

Oprogramowanie do szczęśliwego życia

Sean Covey, autor książki „7 nawyków szczęśliwego dziecka”, nazywanej przez niektórych oprogramowaniem do szczęśliwego życia, to znany amerykański pisarz i mówca, prywatnie ojciec siedmiorga dzieci. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie im. Brighama Younga oraz ekonomię w Harvard Business School. Na podstawie zasad, które stworzył jego ojciec, napisał książkę dla nastolatków: „The 7 Habits of Highly Effective Teens” oraz dla dzieci „The 7 Habits of Happy Kids”. Obie pozycje stały się bestsellerami „New York Timesa”. Publikacje zostały przetłumaczone na 20 języków i sprzedane w ponad 4 milionach egzemplarzy. W oparciu o te poradniki, powstał program „The Leader in Me”, który jest skutecznym sposobem na ulepszenie procesu wychowania w szkole. Program jest stosowany w 150 krajach. W tym specjalnym szkoleniu biorą udział nauczyciele, pedagodzy i rodzice, program jest otwarty dla wszystkich, który pracują z dziećmi.

Niepozorna książeczka dla dzieci

„7 nawyków szczęśliwego dziecka” to książka, która za sprawą pięknych ilustracji i prostych opowiadań, zdobyła serca wielu dzieci na całym świecie. To zbiór opowiadań o zwierzątkach zamieszkujących krainę Siedmiu Dębów. Bohaterami są: Miś Kudłatek, Królik Raptuś, Lilka Skunks, bliźniaki Witek Wiewiór i Wandzia Wiewiórka, Jeżozwierz Igiełka oraz Ala Przylepka. Przeżywają oni różne przygody, które uczą dzieci siedmiu nawyków, dzięki którym staną się szczęśliwsi już teraz, jako maluchy i później, jako dorośli. Książka jest adresowana również do dorosłych, każde opowiadanie kończy się „Kącikiem dla rodziców”, gdzie omówienie tematu oraz wskazówki, jak kształtować każdy z przedstawionych w historyjkach nawyków u swojego dziecka. Rodzice znajdą tu pytania, które warto zadać dziecku, aby sprawdzić, czy zrozumiało dany temat.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz