Jak wychować nierozpieszczone, wdzięczne dziecko?

Lista metod, które Wam w tym pomogą, jest długa. Warto poznać choć kilka, najważniejszych punktów.

a

W XXI wieku podejście do wychowania znacznie się różni od tego, co było „kiedyś”. Przy czym możemy tu przywołać zarówno lata 70. i 80. XX wieku, jak i cofnąć się o kilka stuleci. Niewątpliwie jedną z rzeczy bardzo różniącą nasze czasy od minionych jest dostęp do dużej ilości tanich dóbr konsumpcyjnych. W efekcie bardzo łatwo jest zrobić prezent, nawet bardzo tani, a dzieci przywykły do ogromnej ilości kolorowych zabawek.

Niestety, w wielu domach codziennością jest brak czasu rodziców dla dziecka, który rekompensujemy kupowaniem prezentów i ulegając coraz bardziej wygórowanym (a nawet wyrachowanym) zachciankom. Szczególnie, że modne jest wychowywanie tzw. bezstresowe (stosowane przez rodziców, którzy mają małe pojęcie o mądrym, nacechowanym szacunkiem do dziecka wychowaniu). Poza tym mówi się wszędzie, że kiedyś nie można było długo karmić piersią, ani nosić zbyt długo na rękach, żeby nie rozpieścić. I teraz mamy przesadę w drugą stronę – nosimy, ile wlezie, karmimy na żądanie, i to przez lata... Aha, jeszcze rozwijamy talenty dzieciątka – wozimy na zajęcia od wczesnego wieku przedszkolnego, bo im wcześniej zacznie grać w tenisa lub na fortepianie, tym większa szansa na karierę w tych dziedzinach.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

MO
2015-08-22 12:29:11

re: Jak wychować nierozpieszczone, wdzięczne dziecko?

A rada ostatnia, siej przez grube sito wszystko co przeczytasz w tego typu podobnych artykułach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-24 09:04:56

Aż mi brakuje przycisku "lubię to" ;) jak się czyta artykuły, zwłaszcza jak jestem jescze w ciąży i jakoś moja pociecha jeszcze nie rozrabia, to wszystko wydaje się takie proste i oczywiste.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2015-08-21 12:44:10

re: Jak wychować nierozpieszczone, wdzięczne dziecko?

W praktyce to sie nie sprawdza bo chociaz ja ucze syna w podobny sposob jak w artykule to i tak dziadkowie i ciotki go rozpieszczaja...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz