Urodziłaś córeczkę? Sprawdź, jak być mądrą mamą na pierwszym etapie jej życia

Czeka cię budowanie szczególnej więzi dwóch kobiet. Dziewczyna dostaje od matki nie tylko życie, ale całkowicie lojalne lustro samej siebie.

mama i corka

Podtrzymywanie zdrowego i częstego kontaktu jest obok rozumienia natury córki najistotniejszym elementem relacji z nią.

W pierwszych latach życia dziewczynki komunikacja (również niewerbalna) stanowi klucz do nawiązania silnej więzi. Matka pragnie być blisko, a córka tej bliskości bardzo potrzebuje.

Komunikacja dotyczy zarówno jak najczęstszego przemawiania do dziecka, jak i tulenia go, głaskania, przystawiania do piersi na żądane, brania w ramiona, śpiewania mu, usypiana, kołysania. Bycia blisko. Mała dziewczynka potrzebuje w pierwszej kolejności poczucia bezpieczeństwa w relacji. A najważniejszą relacją jest dla niej ta, którą tworzy z matką.

Oddalenie od małego dziecka w pierwszych miesiącach i latach jego życia może skutkować poważnymi problemami. Będą one zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej. Maleństwo może przeżywać zaburzenia łaknienia i snu. Może być drażliwe, płaczliwe, a nawet gorączkować! W okresie adolescencji czas separacji od rodziców we wczesnym dzieciństwie skutkuje niekiedy depresją, samookaleczaniem się, dużą huśtawką nastrojów czy niemożnością zdefiniowania siebie: KIM JESTEM?


 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz