Jak zrobić kitchen helper dla dziecka za grosze?

Znacie ten sprytny sposób na stworzenie taniego i bezpiecznego kitchen helpera dla dziecka?

pomoc w kuchni

Wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych w diecie dziecka to trudny i długi proces, jednak bardzo opłacalny. Odpowiednia dieta bardzo dobrze wspiera rozwój oraz zdrowie młodego człowieka, pomaga walczyć z chorobami i wspiera florę bakteryjną. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat pokazywać dziecku, jak ważne jest odpowiednie odżywianie.

Często kręcenie się po kuchni ciekawi dzieci i mniej więcej w okolicach 18 miesięcy Maluchy zaczynają kręcić się przy stopach gotujących rodziców. Jak pogodzić gotowanie z zabawianiem dziecka? To proste, trzeba jak najszybciej zaprosić dziecko do wspólnego gotowania.

Jak się za to jednak zabrać? Przede wszystkim przygotuj blat tak, aby w pobliżu nie znajdowały się żadne małe ani ostre przedmioty, jak noże czy obieraczki. Bądź też cierpliwa w tym, co robisz - pierwsze próby mogą być bardzo frustrujące, ale kolejne z pewnością będą już łatwiejsze. Zaplanuj wcześniej, jakie zadanie możesz dać Maluchowi, które pomoże w przygotowaniu obiadu albo takie, którym może się zająć sam, a nie stanowi dla niego żadnego zagrożenia np. mieszanie serka czy owoców.

Bardzo przydatnym, wręcz modnym, w ostatnich latach jest też tzw. kitchen helper, czyli krzesełko, które pozwala dziecku stać na wysokości blatu i pomagać rodzicom w gotowaniu. Krzesełko nie tylko musi być podwyższone, lecz także musi chronić Maluszka przed niekontrolowanym upadkiem czy potknięciem, dlatego powinien być wyposażony w ramki wokół. Ceny popularnych kitchen helperów niestety są jednak bardzo wysokie.

Internet nie byłby sobą, gdyby szybko nie znalazł na to sposobu - bloger ze strony ikea hackers przygotował prostą instrukcję, jak skonstruować kitchen helper z... dwóch stołeczków BEKVÄM z IKEA. Pełny przepis na stworzenie takiego dzieła znajdziecie TUTAJ.

DIY kitchen helper cieszy się ogromną popularnością w internecie. Czy Waszym dzieciom też przypadł do gustu? Dajcie znać!

 

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz