Jaki wiek jest najlepszy na naukę języków obcych?

Chcesz, żeby Twoje dziecko zaczęło uczyć się języków obcych? Jaki wiek jest najlepszy na naukę? Czy można zacząć już w wieku niemowlęcym?

języki obce

Nie od dziś wiadomo, że młody umysł lepiej wchłania wiedzę. Mimo to trzeba wiedzieć, kiedy jaką wiedzę można wprowadzać, gdyż sama umiejętność logicznego myślenia wykształca się z czasem i wciąż doskonali, dlatego też najpierw uczymy dziecko rysować szlaczki, a dopiero potem dzieci uczą się pisać. Dziecko może niektórych rzeczy nie zrozumieć od razu, więc z pewnymi umiejętnościami trzeba pczekać. Czy tak właśnie jest z nauką języków obcych?

Nauka języków obcych jest o tyle specyficzna, że nie da się opanować dosłownie wszystkiego w krótkim czasie. Nawet rodzimego języka nikt nie zna doskonale co do słowa, więc tym bardziej tyczy się to języka obcego.Dlatego jezyka obcego uczy się tak naprawdę przez całe  życie.

Ciekawe jest też to, że niektórymi językami nie da się już w pewnym wieku płynnie i bezbłędnie nauczyć mówić, ponieważ w naszym języku części pojawiających się tam dźwięków po prostu nie ma i przez brak nauki np. języka japońskiego we wczesnych latach życia umiejętność ich wydawania po prostu się nie wykształciła, dlatego też wydawanie ich nie jest już fizycznie możliwe.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz