Kara ma uczyć

Dowiedz się, jak konstruktywnie karać dziecko.

kara dla dziecka

Temat kar jest dość sporny. Wśród rodziców znajdują się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy takiej formy dyscyplinowania dzieci. Należy także zauważyć, że pod hasłem "kara" może kryć się wiele. Niestety, dla wielu rodziców rozwiązaniem jest krzyk i kary cielesne, tymczasem one przynoszą więcej szkody niż pożytku. (Czytaj więcej >>>)

Niestety nadal wielu rodziców nie wie, jak konstruktywnie rozwiązywać problemy wychowawcze. Zamiast podnosić głos lub rękę na dziecko, warto podając działania, które pomogą dziecku zrozumieć błąd, wyciągnąć wnioski i się poprawić. Nie wiesz jak to zrobić? O to 8 propozycji:

1. Pozwól dziecku zmierzyć się z konsekwencjami

Wiele negatywnych zachowań dziecka niesie za sobą naturalne konsekwencje. Taka niemiła lekcja życia, może być najskuteczniejsza metodą. Jeśli dziecko zepsuło celowo zabawkę, nie idź od razu do sklepu i nie kupuj nowej, daj dziecku szansę poczuć stratę. Gdy maluch zachowa się nieodpowiednio w stosunku do innego dziecka, “pozwól” by dziecko mogło się przekonać, że ta osoba nie chce się z nim bawić. Naturalne konsekwencje pozwalają dziecku zrozumieć, że zrobiło coś nie tak. Oczywiście dotyczy się to sytuacji, które nie zagrażają zdrowiu czy życia dziecka.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ZiomkaPo
2016-06-20 20:41:20

re: Kara ma uczyć

Tak, a jak nauczyć 2 latka zbunotwanego ? ja już nie mam siły do mojej córki - ręce mi opadają, jestem nerwowa i nie mam siły już walczyć, żeby lepiej się zachowywała. Krzyczę, wyzywam i było parę klapsów. Ratunku :((((( .Do tego mąż tylko krytykuje a nic nie wnosi dobrego. Mam dość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz