Ojciec znęcał się nad niemowlęciem, matka nie reagowała

Matka 6-miesięcznego chłopca usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, gdyż nie reagowała na przemoc stosowaną przez ojca.

operacja niemowlaka

41-letniemu ojcu postawiono zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania trwałych obrażeń ciała dziecka. Dodatkowo - zdaniem prokuratury - musiał on zdawać sobie sprawę, że uderzając tak mocno w głowę i inne części tułowia niemowlęcia, może doprowadzić do jego śmierci. Mężczyzna usłyszał więc także zarzut usiłowania zabójstwa. Podejrzanemu grozi dożywocie.

- Dziecko było uderzane po głowie i tułowiu, na skutek czego doszło do powstania sińców, otarć naskórka, złamania trzech żeber, stłuczenia płuc, powstania krwiaków. Natomiast skutkiem pobicia, do którego doszło w dniu przywiezienia dziecka, były kolejne krwiaki i  obrzęk mózgu – stwierdzili biegli.

6-miesięczne niemowlę w nocy zawiozła do szpitala w Kutnie matka. Stamtąd zostało ono natychmiast przeniesione do szpitala Matki Polki i trafiło na stół operacyjny. Przeszło operację usuwania krwiaków wewnątrz czaszki. Obecnie jest w śpiączce farmakologicznej.

Do dręczenia dziecka dochodziło już od kilku miesięcy. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi, wszystko wskazuje na to, że matka nie reagowała na przemoc i nie podjęła działań, które pozwoliłyby na wyeliminowanie zagrożenia. Grozi jej kara do 5 lat więzienia. Toczą się ustalenia, na ile miała świadomość tego, że ojciec stosuje przemoc wobec małego dziecka.

Ojciec niemowlęcia nie przyznaje się do zarzutów. Wyjaśnia, że nie wie skąd się wzięły obrażenia.

Rodzice, którzy mieszkają w okolicach Żychlina, zostali przewiezieni do aresztu. Ojciec w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-04-09 12:38:48

To nie rodzic. To wcielenie lucypera ksiecia demonow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz