Kiedy zdasz sobie sprawę, że stałaś się matką taką, jak... Twoja własna matka

Kochałaś ją i nienawidziłaś. Gardziłaś nią i podziwiałaś. Była Twoją bohaterką, a czasem osobą, która Cię zawstydzała. Zrobiła wszystko dla Ciebie, a Ty dla niej stanowczo za mało. Twoja matka. Kobieta, którą kochasz, ale którą nie zawsze lubisz.. Skądś to znasz?

matka

Teraz, kiedy sama zostałaś matką, wszystko się zmienia. Nawet jeśli nie zawsze zmieniają się wasze relacje, to zmienia się Twoje zapatrywanie się na wychowywanie dzieci. Większość kobiet deklaruje, że chce wychować swoje dzieci inaczej niż same zostały wychowane. Dlaczego tak jest?

Przeczytałaś już sto książek, ale nadal nie wiesz, jak wychować swoje dziecko, co jest dobre, a co złe. Często matki wiedzą tylko, że chcą daną rzecz robić tak lub inaczej przez wzgląd na doświadczenie i stosunki z własnymi rodzicami. I nie zawsze chodzi o to, że Twoja matka robiła coś źle albo że była złym rodzicem. Absolutnie nie. Większość kobiet, które twierdzą, że nie chcą wychowywać swoich dzieci tak, jak same były wychowywane deklaruje, że miała normalne dzieciństwo. Dosyć szczęśliwe, może tylko nieco za zwyczajne, bez specjalnego zainteresowania. Ale to nie znaczy, że złe. Jednak na podstawie własnych doświadczeń uczysz się i możesz być lepszym rodzicem dla swojego dziecka. DALEJ kilka rzeczy, które robiła Twoja matka, a czego Ty robić nie chcesz (lub chcesz, w zależności od sytuacji).

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz