Kilka sposobów, aby zostać NAJGORSZĄ MATKĄ tego lata (i cieszyć się z tego!)

Nie ma lepszego momentu na doskonalenie swoich umiejętności rodzicielskich niż letni czas wakacji. Spróbuj być nieperfekcyjną matką, może się okazać, że wówczas Ty i Twoje dzieci będziecie bardziej szczęśliwi.

a

Na pewno kiedyś Ci się to zdarzyło. Kiedy rozbierałaś swojego synka z obsikanych majtek lub córeczkę zabrudzonego, mokrego stroju kąpielowego, wymsknęło Ci się: "Ja pie***ę, nie mogę z Ciebie tego zdjąć!". Nagle Twoja córeczka spojrzała dziwnym wzrokiem, a Ty czułaś się okropnie. Wyobraziłaś sobie siebie przed sądem dla niedobrych rodziców, który ogłaszał wyrok: "Straszna, patologiczna matka!".

Na pewno kilka razy słyszałaś od swoich rodziców i dziadków nie do końca poprawne słowa. Może to było tylko "cholera", a może coś gorszego. Niestety, czasem w zdenerwowaniu zdarza Ci się zaklnąć. Jeśli tak już się stanie, wytłumacz dziecku, że to bardzo brzydkie słowo, ale zdarza Ci się go używac w chwili zdenerwowania. Jeśli się zaczerwienisz i zmienisz temat, na pewno będzie to gorsze rozwiązanie niż wyjaśnienie dziecku, dlaczego się niekulturalne wysławiasz (mamy nadzieję, że tylko czasami!).

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-07-20 14:07:29

re: Kilka sposobów, aby zostać NAJGORSZĄ MATKĄ tego lata (i cieszyć się z tego!)

Nie do końca się z tym zgadzam. Nie pozwoliłabym dziecku wejść do fontanny, przecież tam jest tyle brudu, czasem bezdomni się w nich kąpią! Po drugie - NIE dla wysokiej trawy, za dużo robactwa i innych roślin, które mogą wywołać podrażnienia i alergie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz