Komunia `13: Prezenty, które ucieszą każdego dzieciaka (Poradnik)

Sezon komunijny rozpoczęty. Co warto kupić dziecku?

Pierwsza komunia

Pierwsza komunia święta to wyjątkowy moment w życiu dziecka, a także jego bliskich. Choć przebieg i cel uroczystości niezmienny jest od lat, komunie są współcześnie celebrowane niczym wesele. Piękne stroje, spotkanie dla kilkudziesięciu osób w eleganckiej restauracji i kosztowne prezenty – to obecnie panująca moda. Szczególnie w kwestii upominku, a raczej drogiego podarunku, dorośli często przechodzą samych siebie.

Rower – szczyt marzeń

A jeszcze 10-15 lat temu wyglądało to zupełnie inaczej. „Brałam komunię 13 lat temu i nikomu nawet przez myśl nie przeszło, aby dać mi pieniądze. Dostałam rower, który służył mi potem bardzo długo, i to był najwspanialszy prezent pod słońcem. Z kolei moja siostra, która miała komunię dwa lata po mnie, dostała od wujka zegarek i wszystkim oczy z orbit wyszły, że otrzymała taki kosztowny prezent. Szkoda, że dziś ani rower, ani zegarek na żadnym dziecku nie robią już wrażenia” – ubolewa Dagmara. Trudno się nie zgodzić. Do niedawna takie prezenty były szczytem marzeń dziecka przystępującego do pierwszej komunii świętej.

Ubiegłoroczny hit: jeż

Gdyby dziś stworzyć listę komunijnych hitów, znalazłyby się na niej głównie nowoczesne gadżety, nierzadko warte nawet kilkanaście tysięcy złotych! Dzieci coraz częściej dostają smartfony, Xboxy (konsolę gier), laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, a przebojem ubiegłorocznych komunii był… jeż pigmejski – upominek za ok. 300-400 zł, reklamowany jako „przyjaciel każdego dziecka, który może żyć w domu i nie jest pod ochroną”. Ale kupno jeża to nie koniec wydatków – do tego potrzebna jest jeszcze klatka, specjalne tunele, szczotki, szampony itp. Nic zatem dziwnego, że po sezonie komunijnym wiele tych zwierzaków można było upolować w sieci za złotówkę, bo właściciele tłumaczyli się „trudną sytuacją” albo „niedostatecznymi warunkami lokalowymi”.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz