Czy dziecku trzeba pozwalać na krzyk i złość? Czy bunt dwulatka istnieje?

Psychologowie są zgodni, że to jeden z największych błędów wychowawczych, jakie popełniamy.

dziecko

Od około 14-16 miesiąca życia dziecko stara się przesuwać granice. Bada, na co może sobie pozwolić i sprawdza, jakie metody mogą zadziałać, jeśli rodzic nie wyraża zgody. Może płacz? Może krzyk? Może rzucenie się na ziemię. Apogeum tego stanu przypada na okolice 2 urodzin dziecka. Moje dziecko to diabeł – myślą rodzice i rozkładają ręce. Co robić w takiej sytuacji?

ZOBACZ: Zobacz co syn Oliviera Janiaka dostał na urodziny. Jesteśmy w szoku!

Psychologowie nie mają wątpliwości, że sposób, w jaki radzimy sobie z zachowaniem naszych dzieci (z płaczem, krzykiem, biciem i kopaniem) ma niebagatelny wpływ na to, jakim człowiekiem będzie nasze dziecko. Może to dziwne, ale właśnie na tym wczesnym etapie rozgrywa się najważniejsza walka wielu rodziców – walka o dobrą dorosłość dziecka.

Nie tłum emocji dziecka

To najtrudniejsze zadanie, jakie przed Tobą postawiono. Emocje dziecka są dla niego bardzo ważne, a jeśli będziesz je bagatelizować, wyśmiewać, denerwować się na ich istnienie, to nie uzyskasz niczego poza dozgonną frustracją dziecka. W efekcie dziecko nauczy odcinać się od swoich emocji na rzecz emocji, na które daje mu przyzwolenie społeczeństwo.

ZOBACZ: Co robić, gdy podczas spaceru dziecko nagle zaczyna uciekać?

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kinga
2018-09-24 08:24:24

Szkoda że w artykule nie ma napisane jak w takim razie należy postępować z takim dzieckiem, bo to że sobie krzyczy i płacze to jedno, ale pozwalanie i dawanie mu tego co chce też nie jest dobre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zaner84
2018-08-12 18:55:38

Jasne, dawaj dziecku jeść i pić i nic więcej, niech robi co chce. Te nowe metody wychowawcze są śmiechu warte. Omnibusy jakieś to piszą, żenada. Dzieci trzeba wychowywać bo będą bez szacunku dla NIKOGO.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz