Ksiądz Franciszek Głód apeluje do rodziców, mówiąc, że jedno dziecko to za mało!

Swoimi przemyśleniami duchowny dzieli się na swoim twitterze. Jego wpisy budzą duże emocje.

dziecko

Ksiądz Franciszek Głód pisze o sobie "katolicki ksiądz, prof. zwyczajny teologii pastoralnej, doktor filozofii chrześcijańskiej w zakresie psychologii".

Od pewnego czasu duchowny regularnie dzieli się ze swoimi followersami przemyśleniami na temat kościoła i rodziny. Ostatni z nich wywołał spore kontrowersje w sieci, do tego stopnia, że ksiądz zyskał sławę. Co takiego napisał?

"Prawdą jest, że Kościół cieszy się, jeśli jest więcej dzieci w rodzinie, smuci się natomiast, jeśli z wyrachowania i egoizmu, rodzice skazują dziecko na jedynactwo" – napisał ks. Franciszek.

Internauci nie są jednak zdania, że to egoizm. W swoich komentarzach próbowali uzmysłowić księdzu, że czasami w życiu zdarzają się takie sytuacje, które nie pozwalają na poczęcie drugiego dziecka. Ludzie pisali też, że niektórzy nie mogą mieć dzieci - to co z takimi osobami? I tymi, którzy nie czują instynktu macierzyńskiego?

 

 

Część z tych pytań doczekała się odpowiedzi księdza. Reszta została przemilczana.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy ksiądz podzielił ludzi w internecie. Ostatnio napisał, że żony powinny usługiwać swoim mężom oraz stawiać ich potrzeby ponad swoje.

Uważacie, że takie refleksje wywołują słuszne oburzenie?

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz