Jak wybrać książkę dla niemowlaka?

Trzeba czytać - to jasne, ale jak wybrać odpowiednią książkę? Czy niemowlakowi w ogóle są potrzebne książki?

czytanie
Nieraz pewnie zetnkęłaś się z poglądem, ze dzieciom trzeba czytać jeszcze w okresie zycia płodowego. Później, gdy są niemowlakami, nie należy porzucać rytuału czytania książek. Pewnie to słyszałać, ale czy się do tego stosujesz? Czy nie jest tak, że masz wątpliwości co do tego, czy Twoje czytanie przyniesie jakiekolwiek korzyści dziecku? Jeśli masz wątpliwości, to czym prędzej się ich pozbądź. Nie ma nic lepszego niż czytanie dziecku książek!
Zanim jednak zaczniecie przygodę z lekturami, to warto zastanowić się nad tym, jaka książka bedzie najlepsza dla Twojego dziecka.
 
Najlepsza książka dla niemowlaka
 
Niemowlę niewiele zrozumie z czytania, ale sporo z niego wyniesie, ponieważ nic nie rozwinie go równie dobrze, jak właśnie książka. Niemowlę uczy się przez zabawę, więc książka musi fascynować, by dziecko chętnie do niej wracało. Odpowiednia książka dla niemowlęcia musi też być dostosowana do jego etapu rozwojowego. Nie może być zbyt trudna, ale nie może być też zbyt prosta. W pierwszym przypadku dziecko zniechęca stopień trudności, w drugim przypadku zabawa staje się nudna. Niemowlęta myślą sensorycznie, więc trzeba zwracać uwagę na ich spostrzeżenia. Świetnie sprawdzają się tu dwa rodzaje książeczek - sensoryczne i kontrastowe. Książeczki sensoryczne pozwalają dokładniej poznać przedmiot, zbliżyć się do niego i próbować manipulować nim. Książeczki kontrastowe mają różne kolory, różne faktury. Książka powinna wydawać różne dźwięki. I co najważniejsze – dobra książka dla niemowlaka to taka, którą można wziąć do buzi, potrząsać, postukiwać.
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz