10 książek naszego dzieciństwa, które chcielibyśmy przekazać naszym dzieciom

Trochę sentymentalnej lektury dla dzieci w morzu zalewających nas nowości.

czytanie dziecku

Czy wasi rodzice czytali wam książki? Jeśli tak, to na pewno pamiętacie, jaki urok miało zagrzebywanie się w ciepłej pościeli i słuchanie mamy czy taty wprowadzających nas w świat ulubionych bohaterów. Aż robi się tak ciepło na sercu, prawda? Jakie książki były waszymi ulubionymi?

Teraz gdy jestem już mamą, chciałabym zainteresować moją córeczkę choć jedną z moich ukochanych lektur z dzieciństwa. Niżej przedstawiam listę 10 książek, które mogą wydać się znajome także innym Supermamom i zachęcam, byście swoim dzieciom także czytały książki, które kiedyś to dla was były tak ważne.

J. Grabowski Puc, Bursztyn i goście – czytałam tę książkę jako lekturę w drugiej (trzeciej?) klasie. Ciepła, osadzona na polskiej wsi opowieść o dwóch wiejskich psiakach, do których zawitali w gościnę rasowi goście z miasta. Ta historia nadaje się dla wszystkich dzieci, zwłaszcza dla miłośników czworonogów.

J.J. Sempe, R. Gościnny Mikołajek – pełna humoru seria książek o niesfornym Mikołajku, jego rodzinie i kolegach. Każdy rozdział opisuje przezabawne perypetie bohaterów w taki sposób, że czasem nie można przestać się śmiać przez kilka dobrych minut. Idealna książka dla całej rodziny.

A.A. Milne Kubuś Puchatek – kultowa książka już dla kilku pokoleń. Popularności dodatkowo przysporzył jej film animowany. Nic nie muszę tłumaczyć, bo małego misia o bardzo małym rozumku chyba każdy zna. Budzi ciepłe wspomnienia...

A. Lindgren Pippi Langstrumpf – przygody jedynej w swoim rodzaju dziewczynki o rudych, sterczących warkoczykach, z głową pełną szalonych pomysłów. Ileż to dziewczynek chciało być takich jak Pippi! Ja bardzo chciałam.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aga
2017-07-21 19:37:46

" O psie, który jeździł koleją"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Zuza
2017-07-21 21:07:48

Czytałam - ryczałam jak bóbr ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz