Kto nie dostanie 300 zł na szkolną wyprawkę?

Pomoc o nazwie wyprawka albo dobry start to program, który zakłada, że dzieci w wieku szkolnym otrzymają 300 zł przed rozpoczęciem roku szkolnego. Okazuje się, że nie wszystkie.

300 PLN

- Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia osiemnastego roku życia, które uczęszcza do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – deklarował premier Mateusz Morawiecki.

Zapewniał, że środki będą przysługiwały bez żadnych warunków, dla wszystkich rodziców. Pierwsze wypłaty pieniędzy mają ruszyć w sierpniu tego roku. Pieniądze nie trafią jednak do kieszeni wszystkich rodziców.

Program "Dobry start" ma być przeznaczony dla dzieci uczących się do 18. roku życia. Edukacja uczniów techników trwa do 20. roku życia, gdyż technika są szkołami pięcioletnimi. Zgodnie z podstawowym założeniem, uczniom ostatnich klas pieniądze nie należałyby się.  

W podobnej sytuacji są dzieci, które rozpoczynają edukację w zerówkach. Według urzędników dziecko, które uczęszcza do zerówki, prowadzonej również przy szkole podstawowej, nie jest jeszcze uczniem, świadczenie nie będzie mu więc przysługiwać. Pierwsze pieniądze na wyprawkę otrzyma dopiero po przystąpieniu do nauki w szkole.

Według wyliczeń, rządowe świadczenie pokryje około połowę kosztów, które rodzice dzieci ponoszą przed rozpoczęciem roku szkolnego.

TW

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-06-02 07:51:45

Ja mam dziecko w zerówce książki mają do jezyka angielskiego i książki które przygotowują je do szkoły koszt tych książek wynosi mnie około 200 zł a mam czworo dzieci na utrzymaniu teraz będzie lżej niż miałam rok temu. Dobrze że teraz będą dzieci każde dostawać nie zależnie od dochodu. Powiem tylko że dzieci ze zerówki też powinny dostać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
2018-04-23 14:10:13

Taaaa. 500+ tez miało być dla wszystkich. NIE WIERZĘ ŻE BĘDZIE DLA WSZYSTKICH. PO PROSTU NIE WIERZĘ!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sławek
2018-05-08 02:46:16

500+ nie mialo byc dla wszystkich co tezPani wypisujeXD. Od poczatku program zakladal drugie i kolejne dziecko. Chyba ze nasz dochod nie przekraczal 800zl na osobe lub 1200 gdy mamy dziecko z niepelnosprwawnoscią.Ludzie sluchajcie ze zrozumieniem.proszeXD. A program 300na start tez wejdzie i bedzie na kazde dziecko uczace sie do 18roku zycia. Czyli wszyscy uczacy powyzej 18 lat nie dostaną jak i zerówki bo to przeciez nie ucznie jeszcze. Ja wiem ludzie by juz chceli na wszystko i dla wszystkich;lekarzom,nauczycielom,gornikom,mundurowym itp itd.itd.Jeszcze dluzo trzeba czasu a i tak wyprzedzilismy grekow i rowniez nasza gospodarka rozwija sie szybciej niz u portugalczykow czy wlochow.Obysmy nie cofali sie do rzadow po i psl bo niech sie wytlumaczą dlaczego wtedy Polski nie bylo stac na takie pomoce dla sredniozamoznych rodzin. Jedyne co pamietam jak zabrali doplaty do obiadow dla Dzieci w szkolach i wprowadzili ajencje . brak slow. Tylko pis

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz