Kulinarne urodziny dziecka - nowy trend wśród mam

Oto nowy HIT, który zdobywa kolejnych zwolenników.

gotowanie

Mamy nigdy się nie nudzą i zawsze wpadają na nowe znakomite pomysły. Kiedyś robiło się kinderbale w domach, potem w wynajętych salach, czasem w restauracjach, później rodzice zaczęli zapraszać animatorów, a teraz... urządza się dzieciom kulinarne urodziny!

Zobacz: Jak gotować, żeby dziecko jadło ze smakiem – garść inspiracji

Na czym polegają kulinarne urodziny?

Współczesnym dzieciakom cały czas trzeba wymyślać nowe zajęcia. Nie wystarczają już tylko zajęcia sportowe czy muzyczne, dzieci nie chcą już zgadywanek. Bardzo chętnie jednak bawią się w czasie imprez w coś, co zazwyczaj zarezerwowane jest wyłacznie dla dorosłych. Tak też powstał pomysł na kulinarne urodziny. Zasada jest prosta - jesz to, co sobie zrobisz i to, co zrobią koledzy i koleżanki. Wszystko odbywa się oczywiście pod czujnym okiem specjalisty i animatora. Rodzice solenizanta płacą za produkty, a dzieci gotują do woli. Można wybrać też różne ścieżki kulinarne - włoską, chińską albo po prostu tworzenie słodyczy. Pomysłów jest naprawdę cała masa i jest w czym wybierać!

Gdzie organizowane są kulinarne urodziny?

Little Chef na Mokotowie to wspaniałe miejsce, gdzie można zaprosić znajomych swojego dziecka. Podczas przyjęcia dzieci przygotowują dwa dania i deser, na koniec wspólnie zjadają to, co przygotowały i opcjonalnie tort. Miejsce powstało jako szkoła gotowania dla najmłodszych.

Dobrą opcją są również urodziny na słodko, na przykład w Manufakturze Cukierków. Urodzinowe warsztaty kręcenia lizaków to wyjątkowa atrakcja. Dodatkowo dzieci mogą dowiedzieć sie, jak powstają słodycze. To nauka i zabawa w jednym! "Podczas 40 minutowych warsztatów pokażemy cały proces ręcznego wytwarzania naszych słodkości. Na koniec warsztatów każde dziecko będzie mogło samodzielnie ukręcić lizaka w wybranym przez siebie kształcie" - czytamy na stronie internetowej.

Kulinarne urodziny to naprawdę ciekawy pomysł. Korzystajcie, zanim będzie passe!

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz