Trzynaścioro dzieci więzionych w domu i wiązanych łańcuchami przez rodziców

Małżeństwo z Kalifornii więziło w domu swoje dzieci, przetrzymywało je w brudnych pokojach, a kilkoro z nich było unieruchomionych na łóżkach za pomocą łańcuchów.

turpin

Sprawa wyszła na jaw, gdy 17-letniej dziewczynie udało się uciec z niewoli i zadzwonić z telefonu znalezionego w domu pod numer alarmowy. Biuro szeryfa z Riverside County otrzymało informację o dwanaściorgu jej rodzeństwa przetrzymywanych przez rodziców. 17-latka, którą odnalazła policja, wyglądała na 10 lat, była wychudzona i wygłodzona.

Funkcjonariusze, którzy wdarli się do domu, odnaleźli wewnątrz pozostałe, wychudzone i brudne ofiary małżeństwa Turpinów. Wszystkie wyglądały jak dzieci, mimo że siedem z nich było już pełnoletnich. Policjanci znaleźli kilka osób przykutych łańcuchami do łóżek w ciemnych i cuchnących pomieszczeniach. Potomstwo trafiło do szpitala. W trakcie przesłuchań ustalono, że są to osoby w wieku od 2 do 29 lat.

Ojciec dzieci figurował w rejestrach jako właściciel prywatnej szkoły, mieszczącej się w domu. Sąsiedzi i okoliczni mieszkańcy mieli świadomość, że w domu mieszka wielodzietna rodzina, ale nigdy nie mieli z nią kontaktu.

Z relacji rodziny małżeństwa wynika, że Turpinowie byli „bardzo opiekuńczy w stosunku do dzieci“. W czasie jednych, wspólnych wakacji prowadzili oni wojskową musztrę – dzieci były jednakowo ubrane, musiały iść w rzędzie parami, poustawianymi według wieku. Rodzice zajmowali miejsca na początku i końcu pochodu.

57-letni David Allen i 49-letnia Louise Anna Turpin zostali aresztowani. Usłyszeli zarzuty torturowania i stworzenia sytuacji zagrożenia dla życia dzieci.

tw

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz