Uważasz, że przy dzieciach nie da się sprzątać? Poznaj ten jeden, bardzo mądry trick!

Twoje życie od razu będzie łatwiejsze. Zaoszczędzisz masę czasu i nerwów, wystarczy jeden mądry zakup.

dziecko się bawi

Wszyscy rodzice czują fizyczny ból, widząc leżące na podłodze klocki lego i twarde zabawki. Przeczuwają nadchodzącą migrenę, widząc, jak znajomy przynosi grającą zabawkę ich dziecku. I zanim wręczą swojemu dziecku kredki, już doskonale wiedzą, że to był bardzo zły pomysł. 

Z dziećmi nie da się wszystkiego przewidzieć i zaplanować. Ale można przygotować się na sprzątanie, które jest rzeczą pewniejszą niż słońce w lato.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że policzysz ilość pokoi w twoim domu, weź pod uwagę również łazienkę. Teraz wybierz się na zakupy i kup kolorowe, bawełniane torby, z innym kolorem dla każdego pokoju. Najlepiej pojemne i z uchem, tak, żebyś mogła je sobie zawiesić na ramieniu. A potem wybierz się na przechadzkę po domu!

Żółta kaczka trafia do niebieskiej torby z łazienki, drewniane klocki do czerwonej z dużego pokoju a samochodziki do żółtej z pokoju Malucha. Zebrałaś wszystko? Teraz zabierz każdą z nich do wybranego pokoju i odłóż na miejsce. Oszczędzasz czas chodząc z miejsca na miejsce i wkurzając się za każdym razem, gdy przypomnisz sobie o tym, że czegoś zapomniałaś.

Dodatkowe punkty zdobędziesz kiedy zaangażujesz dzieci do sprzątania i sprawisz, że stanie się to wspólną zabawą!

Zainteresowana? Trzymamy kciuki!

 

AK

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz