Czy małe szkoły to dobre rozwiązanie?

Coraz częściej słyszy się o tym, że ktoś zakłada szkołę. Są osoby, które węszą w tym biznes, a są też tacy, którzy robią to dla dobra swoich dzieci. Czy jednak takie rozwiązanie dla dzieci jest dobre?

szkoła

 

Rodzice chętniej niż kiedykolwiek wcześniej rezygnują ze szkół publicznych na rzecz szkół prywatnych. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, decydują się na nauczanie domowe. Inni zakładają szkoły – mikroszkoły, szkoły domowe, szkoły przyjazne uczniowi. Jakie korzyści z tego płyną, a jakie można mieć wobec tych szkół zastrzeżenia?

Brak anonimowości

To pierwszy postulat, jaki podnoszą rodzice decydujący się na to, by ich dziecko uczęszczało do małej szkoły. Jeżeli wszyscy znają się z imienia i nazwiska, a nauczyciele wiedzą o uczniu więcej niż to, który numer w dzienniku mu odpowiada, to znacznie łatwiej jest realizować funkcję wychowawczą szkoły. Wpływa to również na wieloaspektowe stymulowanie rozwoju emocjonalnego i społecznego dziecka.

 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magda
2017-12-09 10:21:50

Osobiście uczę w małej szkole społecznej. Ze względu na to, że jest to szkoła wiejska chodzi do niej większość okolicznych dzieci. Z tego tez powodu mamy do czynienia z różnymi sytuacjami społecznymi m.in.wszelkiego rodzaju patologiami. Jednak uczniowie są wyjątkowo ze sobą zintegrowani, w ogromnej większości współpracują ze soba, w myśl zasady "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Jeżeli chodzi o kwestie dydaktyczne, faktycznie w mniejszych klasach pracuje się dużo ... efektywniej i rezultaty widać podczas corocznych testów zewnętrznych. Bardzo czesto uczniowie biorą udział w olimpiadiach i innych konkursach, uzyskując wysokie lokaty. Często te dzieci, które mają problemy w nauce, oprócz dodatkowego czasu nauczyciela, mogą liczyć na pomoc "silniejszych" kolegów. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-12-06 15:51:18

ala

Moja córka jest w mikroszkole i jestem z tego bardzo zadowolona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dddd
2017-12-06 15:50:53

Najlepsze!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz