Mały nerwusek

Jak zaradzić objawom niekontrolowanego ataku złości u malucha? Podsuwamy Wam rozwiązania dobre w sytuacjach ekstremalnych.

nerwusek

Dzieci wrzeszczą, tupią nogami, albo tak się napinają, że nie można ich wsadzić do wózka. Nie można tego jednak jeszcze nazwać napadem furii. Prawdziwy atak występuje wtedy, gdy dziecko nie kontroluje już swoich emocji, czy swojego zachowania. Wtedy nie da się dziecku po prostu kazać przestać.

Napady złości są raczej domeną małych dzieci, ale mogą wystąpić już nawet u dziewięciomiesięcznych niemowlaków. Natomiast najczęściej pojawiają się u czterolatków, które np. rzucają się w supermarkecie na podłogę kopiąc i płacząc tylko dlatego, że mama nie chciała kupić lizaka. Odsetek takich dzieci jest dużo większy, niż się rodzicom wydaje.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marta
2014-06-22 21:57:37

re: Mały nerwusek

Super rady. Sama pracuje z dziecmi bajkami terapeutycznymi i są super efekty. To wspaniała metoda. Puste frazesy? A spróbowałaś choc jedną radę wprowadzic w życie? Praca każdą metodą to ciężka praca a nie natychmiastowy skutek na żądanie, a dziecko to nie kukiełka. Poza tym ataki furii u dziecka nie biorą się znikąd. Szkoda że nie ma nic o tym w tym artykule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-06-21 12:13:06

re: Mały nerwusek

Cóż nie wiem kto jest autorem tego jakże pouczającego artukułu który do rzeczywistości ma się nie za bardzo,jestem mama nerwusa i chciałabym zobaczyć jak osoba która napisała te wszystkie mądrości o bajkach zabawach w trudne sytuacje i inne bzdety zapanowałaby nad atakiem furii u Mojego synka,może wtedy nie przekazywałaby pustych frazesów ,dziecko to nie model z książeczki i nie wystarczy przeczytać mu bajeczke żeby nagle stało sie książkowym ideałem ,pozdrawiam mama Ne ... rwusa Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz