Mama plus - premia za szybkie urodzenie dziecka

Rząd chce wynagradzać kobiety za szybkie urodzenie dziecka.

mama z dwójką dzieci

Komitet Społeczny Rady Ministrów przygotował projekty rozwiązań dedykowanych matkom, m.in. premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka oraz program darmowych leków dla kobiet w ciąży. Zmiany te nazwano programem "mama plus".

- Obejmują one m.in. premie za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Moi synowie urodzili się w ciągu dwóch lat, wiec spełniam wymogi – mówi wicepremier Beata Szydło.

Już pod koniec 2017 r. minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, mówiła, że godne rozważenia jest rozwiązanie stosowane w jednym z krajów skandynawskich, gdzie kobiety, które urodzą dwoje dzieci w ciągu 30 miesięcy, mogą wydłużyć urlop rodzicielski nawet o rok.

- Musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie - oświadczyła Beata Szydło.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mamanaetat
2018-04-16 21:12:26

A jesli ja juz mam dwoje I nie che wiecej a bylam raz w ciazy I kolejne zajscie jest ryzykiem kolejnej cizy wieloraczej a nie jestem na to gotowa ani finansowo ani psychicznie. Moze najpierw rzad zapewni ludziom mieszkanie w ktorym beda mieli mozliwosc wychowywania tych dzieci . I niech zniesie te smieszne umowy zlecenia, kontrakty itp. Zeby czlowiek mial np podparcie w banku starajac sie o.kredyt na mieszkanie a pozniej wymysla.I zacheca matki to rodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz