Mamo, nudzi mi się!

Kiedy maluch znów powie: „Mamo, nudzi mi się”, usiądź sobie wygodnie na kanapie i nie śpiesz się z wymyśleniem kolejnej zabawy dla dziecka. Nuda jest dobra! Często okazuje się, że nuda po prostu szybko mija, a dziecko samo wymyśla kreatywne zajęcia.

dziecko

Nuda motorem do działania

Nuda wynika z monotonii, bezczynności, zniechęcenia i nie jest czymś przyjemnym, ale często okazuje się, że właśnie nuda motywuje dziecko do podjęcia jakiś działań. Są one bardzo kreatywne i sprzyjające rozwojowi malucha. Właśnie od nudy zaczynają się najciekawsze zabawy.

Dlaczego rodzice boją się nudy?

Jeśli dziecko nie jest niczym zajęte, to do głowy mogą mu przyjść same głupie rzeczy. W obawie przed niemądrymi pomysłami najmłodszych (prawdę mówiąc to ich też nie brakuje)i nudą, rodzice często organizują dziecku dodatkowe zajęcia lub wspólne zabawy. To też jest dobre, ale dziecko zwyczajnie powinno się trochę ponudzić. Jednak więcej informacji w interecie jest na temat tego, jak zapobiec nudzie. Nie ma za dużo informacjo o tym, że nuda to dobry stan i może z niej wyniknąć coś pozytywnego.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz