Mamy niegrzecznych przedszkolaków - jesteś jedną z nich? Przeczytaj artykuł!

Nie jest łatwo być mamą przedszkolaka, zwłaszcza tego, który dokucza innym dzieciom i jest określany jako niegrzeczny. Wtedy rozmowa z nauczycielką i lądowanie na tak zwanym „dywaniku” to norma. Jak sobie radzić?

dzieci

Niegrzeczne, czyli jakie?

Czy można mówić, że jakieś dziecko jest grzeczne a drugie niegrzeczne? Na jakiej podstawie ludzie tak oceniają i szufladkują małe dzieci? Co to znaczy być grzecznym przedszkolakiem? Wykonywać polecenia nauczycielek, bawić się spokojnie, nie przeszkadzać i nawiązywać dobre relacje z innymi dziećmi – to tak w wielkim skrócie. Niegrzeczne dziecko zabiera innym zabawki, robi awantury, marudzi, płacze, nie wykonuje poleceń i psoci, a czasem gryzie i bije inne dzieci. Bycie grzecznym i niegrzecznym dla każdego oznacza coś innego. Naukowcy wywnioskowali, że dzieci, które śpią mało, czyli mniej niż 10 godzin w nocy, aż 80% częściej niż ich rówieśnicy mający odpowiednią ilość snu, są agresywne, nerwowe, pobudzone.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Podpis..
2015-09-17 17:37:34

re: Mamy niegrzecznych przedszkolaków - jesteś jedną z nich? Przeczytaj artykuł!

Taaaak... chwalmy tylko nasze dzieci... wychowujmy bezstrsowo... rodzice zawsze najlepiej radza sobie z dziemi a panie wychowawczynie sie nie znaja... ja ni moge... co za podejscie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz