Matka i konkubent na zmianę znęcali się nad dzieckiem

Matka z Bydgoszczy i jej partner z Włocławka bili 4-letniego Mikołaja rękoma i kablem.

przemoc

Sprawa ujrzała światło dzienne w styczniu tego roku, gdy matka Żanety B. zgłosiła zaginięcie córki i wnuka Mikołaja. Okazało się, że 27-latka z synem przebywa we Włocławku, u swojego 22-letniego partnera Macieja L.

W styczniu br. Maciej L. ciężko pobił dziecko kablem, co stwierdzili w mieszkaniu włocławscy policjanci. Żaneta B. natomiast od października 2017 r. do stycznia 2018 r. znęcała się nad dzieckiem psychicznie i fizycznie.

- Karciła chłopca, bijąc go po różnych częściach ciała i akceptowała bicie małoletniego przez Macieja L., jak również nie zapewniła mu należytej opieki medycznej i higienicznej oraz doprowadziła dziecko do stanu tzw. odżywienia miernego – informuje prokurator Wojciech Fabisiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Maciej L., partner matki, systematycznie bił dziecko ręką. Do nasilenia agresji doszło 18 stycznia br., kiedy to ciężko pobił malca kablem.

Matka i jej konkubent po interwencji włocławskiej policji zostali aresztowani. Chłopczyk trafił najpierw do szpitala, a następnie do placówki opiekuńczej.

Matka przyznała się do klapsów, konkubent - do klapsów oraz tego, że w styczniu „się zdenerwował” i kablem od dekodera zadał dziecku kilka uderzeń w okolicę pośladków.

Oboje odpowiedzą przed sądem za znęcanie się nad dzieckiem, bicie i zaniedbywanie jego potrzeb.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz