Kilka rad dla matek wychowujących samotnie córkę

Samotne wychowywanie dziecka jest bardzo poważnym wyzwaniem. Gdy wychowujesz samotnie córkę, drżysz o jej przyszłość, bo boisz się, że brak mężczyzny zaważy na jej życiowych decyzjach. Czy musi tak być? Przekonaj się!

mama z córką

Samodzielne wychowywanie dziecka jest trudne. Bez względu na to, czy był to własny wybór czy przykra rzeczywistość, mamie, która jest sama, nie jest łatwo. Każdy dzień to walka z emocjami. Czasem rozgoryczenie, czasem wściekłość, czasem radość, a czasem duma. Wszystko to jest spowodowane bojem o przeżycie, bo wszystkie matki doskonale wiedzą, że to nie zawsze tylko o pieniądze się rozchodzi, ale również o to, że nikt Cię nie zmieni, gdy nie będziesz już miała siły na noszenie dziecka, nikt nie przyjdzie popilnować malucha, gdy będziesz chciała wejść pod prysznic i nikt nie podwiezie do lekarza, gdy będziesz miała czterdziestostopniową gorączkę i dreszcze.

Czy można jednak działać tak, by Twoja córka nigdy nie miała Ci za złe, że jesteście same i byście były razem szczęśliwe?

Co należy robić, by córka nie odczuła braku ojca i była szczęśliwa?

  • Nie wychowuj córki twardą ręką. Mówi się, że matka singielka chce być jednocześnie matką i ojcem, by wyrównać wszystko dziecku. Jeśli tak robisz, to przestań. Nigdy nie będziesz mężczyzną, nie będziesz myśleć jak mężczyzna, nie będziesz zachowywać się jak mężczyzna, więc nie wychowasz dziecka jak mężczyzna.
  • Zadbaj o to, by miała szansę zobaczyć, jak w domowych sytuacjach funkcjonują mężczyźni. To bardzo istotne w przypadku dziewczynek! Do wspólnej zabawy i wychowywania angażuj więc dziadków, wujów i znajomych! Spędzając razem czas, Twoja córka będzie mogła dowiedzieć się, jak mieć odpowiednie relacje z mężczyznami.
  • Rozmawiaj z córką o fizyczności, mów jej, co jest fajne, a co nie. Poproś zaprzyjaźnionego mężczyznę, by powiedział jej kiedyś coś miłego. Musisz nauczyć ją bycia kobietą. Bez męskiego wzorca dziewczynki często nie wiedzą, jak postępować w sytuacjach damsko-męskich.

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz