Matka sprzedała dziecko za 30 tys. zł

Kobieta z województwa pomorskiego zamieściła informację, że chce sprzedać dziecko, które wkrótce ma przyjść na świat.

dziecko w koszyku

W ogłoszeniu napisała, że sama nie może go zatrzymać, a nie chce porzucić. Poprosiła o kontakt oraz oferty. Nie musiała długo czekać na odpowiedź. Zgłosiła się do niej para mieszkająca w Holandii, gdzie dziecko miało być wywiezione po transakcji.

Matka oraz jej konkubentem umówili się z zainteresowanymi, czyli parą, która na stałe mieszka w Holandii - Polką i jej partnerem, obcokrajowcem. Ustalono, że dziecko przekazane zostanie za 30 tys. zł.

Miesiąc przed porodem biologiczni rodzice przenieśli się do wynajętego mieszkania w miejscowości na południu Polski.

Dziecko urodziło się 5 marca. Trzy dni później zarejestrowano je w Urzędzie Stanu Cywilnego, a jako ojca wskazano obcokrajowca, zamierzał przejąć noworodka. Rodzice otrzymali część pieniędzy, a  z pozodtałe  15 tys. zł miało być przekazane po formalnym zrzeczeniu się praw rodzicielskich.

Na szczęście wcześniej sprawę wykryli policjanci do walki z cyberprzestępczością KWP z Gdańska, którzy zauważyli ogłoszenie w Internecie. Podjęto czynności zapobiegające wywiezieniu dziecka z kraju. Zostało ono odebrane czwórce kontrahentów i obecnie przebywa u rodziny sprawującej nad nim pieczę zastępczą.

Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.

Wszystkim czterem osobom prokuratura zarzuciła przestępstwo handlu ludźmi, zagrożone karą nie krótszą niż 3 lata więzienia.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz