Samotna matka 9 lat czeka na mieszkanie. W międzyczasie urodziła dwójkę dzieci

W Zielonej Górze matce z trójką dzieci miasto zaproponowało zdewastowane mieszkanie bez łazienki, z pokojami na różnych piętrach.

budynek

W naszym mieście czeka się na lokal w kolejce przez wiele lat. Magdalena Ponicka nie spodziewała się jednak , jaką propozycję mieszkania otrzyma.

- Jestem matką wychowującą trójkę dzieci  w wieku 14, 7 i 1,5 roku. Czekam na mieszkanie z urzędu miasta już dziewięć lat. Teraz dostałam propozycję, w starej kamienicy na ul. Dąbrowskiego. Po tym jak poszłam obejrzeć lokal jestem załamana  - opowiada Magdalena Ponicka.

Jak wygląda mieszkanie?

Z zewnątrz jest to podniszczony budynek w śródmieściu. Na klatce schodowej mieszkańcy zostawiają na schodkach niedopałki papierosów w kubkach.

Jeden z pokojów zaproponowanego mieszkania znajduje się na trzecim piętrze obok strychu, drugi wraz z kuchnią zlokalizowany jest niżej, zaś zniszczona wspólna toaleta mieści się na półpiętrze. Matka z półtorarocznym dzieckiem musiałaby kursować między piętrami.  Dodatkowo ogrzewane jest z pieców kaflowych, co również jest problemem dla rodziny.

Zakład Gospodarki Miejskiej informuje, że lokal zostanie odnowiony, zrobione będą piece, ściany, podłoga i wspólna toaleta.  Kobieta mówi jednak, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci będzie musiała odrzucić propozycję.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz