Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?

Wiadomo, że sport to zdrowie! Ale który sport to największe zdrowie i największa radość dla dziecka? Sprawdź, na jakie zajęcia sportowe najlepiej zapisać dziecko!

sport

Prawda jest taka, że spot to podstawa w życiu dziecka, a wiele mam zupełnie o tym zapomina. Boją się, że dzieci się zgrzeją, skaleczą, złamią nogę. Niech więc chodzą na spacery i bawią się na dywanie. Błąd! Aktywność fizyczna dzieci jest bardzo ważna i korzystna dla ogólnego rozwoju, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego.

Dziecko bezwzględnie potrzebuje ruchu. Są jednak sporty dobre i lepsze dla dziecka, a są też takie, które dla dziecka się zupełnie nie nadają. Który sport będzie najlepszy?

Pływanie

To bez wątpienia najlepsza dyscypilina sportu dla dzieci. Po pierwsze umiejętność pływania jest bardzo ważna w późniejszym życiu, a im później, tym gorzej, bo dziecko, a potem starsze dziecko z biegiem czasu coraz bardziej się boi. Pływanie doskonale wpływa na kręgosłup i prawidłową postawę. W czasie pływania pracują również wszystkie mięśnie, więc jest to sport wybitnie ogólnorozwojowy. Pływanie reguluje oddech i jest doskonałym treningiem oddechowym, co wspomaga również płuca. Naukę pływania możemy rozpoczynać już w wieku kilku miesięcy, a w każdym średnim mieście jest basen, więc nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca!

Wspinaczka

Wspinaczka jest doskonałym połączniem aktywności fizycznej i intelektualnej. Podczas wspinaczki na ściance dziecko musi nieustannie myśleć i analizować swoje kroku. Kształtuje się przy tym odwaga i umiejętność pokonywania lęków, a także zaufanie do partnera wspinaczkowego, co na pewno w przyszłości przełoży się na umiejętność współpracy. Poza tym wspinaczka wspomaga prawidłową postawę, zwinność oraz koordynację ruchową.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz