Muzyka dla dzieci - które piosenki najlepsze?

Dziecięcy gust muzyczny to prawdziwe wyzwanie dla rodzica. Jakie są największe hity maluchów?

piosenki dla dzieci

Piosenki dla dzieci to kopalnia. Każdy może znaleźć coś dla siebie, ale łatwo też wybrać niewłaściwie. Które piosenki będą najlepsze dla malucha?

Zaufaj swojemu gustowi

Przede wszystkim najlepsze piosenki dla dziecka to takie, które nie denerwują rodzica. Pamiętaj, że to Ty jako rodzic wybierasz muzykę, której będzie słuchało dziecko. Odpuść więc naiwne teksty i proste denerwujące melodie. Być może dziecko je polubi, ale Ty z pewnością będziesz sfrustrowana. Nie ma co więc na siłę wybierać piosenek, które polecają kanały muzyczne. Usiądź wieczorem i stwórz własną playlistę, na której nie zabraknie piosenek, które sama chętnie byś zaśpiewała!

Nie przesadzaj z ambicją

To, że Wy lubicie Stones'ów albo Beatlesów, to nie znaczy, że dziecko zrozumie głębię przekazu i fenomenalną perkusję w tle. Może polubi, a może nie polubi. Oczywiście puszczaj dziecku takie piosenki, nie ma w tym nic złego, ale większość dzieci bawią jednak proste i radosne rytmy.

Co dzieci lubią najbardziej?

Radosną różnorodność. Okazuje się, że najchętniej wybieranymi piosenkami przez dzieci są: Kaczuszki (popularne Kaczuchy), Koła autobusu kręcą się, Woogie Boogie, Czarny baranie, Taniec Mai, Mucha w mucholocie i bardzo popularny ostatnio kanał Smoka Edzia, na którym jest mnóstwo piosenek dla dzieci.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz