Co dzieje się z dzieckiem, gdy ogląda za dużo telewizji?

Telewizor nie jest najlepszym sposobem na nudę.

dziecko i telewizja

 

Twoje dziecko nie wyobraża sobie spędzania czasu w domu bez włączonego telewizora? Według naukowców prawie 40% rodziców przyznaje się, że w ich domu telewizor jest włączony ponad 6 godzin dziennie! Do czego mogą się przyczynić takie codzienne, wielogodzinne seanse? Według naukowców nadmiar telewizji i innych mediów elektronicznych może bardzo negatywnie wpływać na rozwój dziecka.

Co drugie dziecko z zaburzeniami

Mówi się, że teraz u większości dzieci można zdiagdnozować zaburzenia rozwoju i zachowania. Niejeden rodzic obawia się, że jego dziecko nie zachowuje się normalnie i umawia je na konsultację z psychologiem. Większość tych rodziców jest przez specjalistę odsyłana do domu z jednym tylko zaleceniem: wyłączcie telewizor!

Zachowanie dziecka odbierane przez rodziców jako objawy ADHD, autyzmu, zespołu Aspergera czy zaburzenia rozwoju mowy są spowodowane spędzaniem kilku godzin dziennie na wpatrywanie się w ekran telewizora. Programy dla dorosłych emitują 120 000 obrazów na sekundę. Choć oko tego nie dostrzega, mózg jest wykończony i po oglądaniu nie ma już siły na inną aktywność. To dlatego bajki dla najmłodszych mają tak prostą konstrukcję. Z tej samej przyczyny nie wolno puszczać maluchowi MTV czy Vivy, które migającymi teledyskami tak silnie przyciągają uwagę niemowlaka.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kitty
2017-08-24 12:31:04

O, zgodzę się z autorką. Nie ma co demonizować telewizji, tylko trzeba to traktować jak kolejną zabawę i uczestniczyć w tym. Ja lubię oglądać bajki z moim synem i zawsze mu tłumacze gdy coś przeżywa i się emocjonuje. Nie ogląda za dużo, bo sam nie chce. Ot jedna-dwie bajki i woli iść robić coś innego. A ja relaksuje się obok, z herbatą w ręku, wolę to niż ciągłe straszne wiadomości, jazgoczących polityków i powtarzalność programów dla dorosłych ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz