Karmisz dziecko w czasie podróży samochodem? Nigdy więcej już tego nie zrobisz!

Zawitkowski oburza się tym, że matki karmią dziecko w czasie podróży samochodem. Czy słusznie?

Zawitkowski

W ostatnim czasie na fanpage'u Pawła Zawitkowskiego zawrzało. Fizjoterapeuta bardzo się obruszył, ponieważ matki nie widziały nic złego w tym, by karmić dziecko w czasie jazdy samochodem. Czy zgadzasz się z Pawłem Zawitkowskim, który uważa, że bezwzględnie nie należy karmić dziecka podczas jazdy samochodem? Czy jedzenie w czasie jazdy grozi naszym dzieciom? Co więcej, przed podróżą również nie należy karmić dziecka " na zapas". Czym to grozi?

Czy dziecko można karmić w czasie jazdy samochodem?

Podczas jazdy samochodem karmienie dziecka jest bardzo niebezpieczne - wyjaśnia fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Nie należy więc tego robić. Jeśli dziecko jest głodne, warto zatrzymać samochód i nakarmić dziecko spokojnie na parkingu, a dopiero potem ruszyć dalej w trasę. Zawitkowski uważa, że w tym temacie nie ma odcieni szarości, a niekarmienie dziecka w czasie jazdy jest jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dlaczego nie można karmić dziecka w czasie jazdy samochodem?

Ponieważ grozi to bardzo niebezpiecznym zakrztuszeniem lub zadławieniem. Rodzic w czasie jazdy rozpędzonym samochodem na autostradzie nie ma szans na odpowiednią i szybką reakcję. Zakrztuszenie się w domu można opanować w kilkanaście sekund, natomiast w czasie jazdy może nam nie wystarczyć nawet kilka minut. Paweł Zawitkowski przestrzega więc, by nigdy tego nie robić, ponieważ karmienie dziecka w czasie jazdy samochodem może poważnie zagrozić naszym dzieciom.

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

KarOla
2018-09-27 23:39:58

Ja swoim też musy, ale z Tymbarka, bardzo lubią te truskawkowe :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anita
2018-09-27 09:07:26

Ja zwykle nie pozwalam w samochodzie jeść, jedynym wyjątkiem są musy owocowe kubusia, są gęste i pozwalam jeść w samochodzie, raczej nie w trakcie jazdy, ale czasami się zdarzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz