Niemowlę zmarło w trakcie snu z matką

W nocy, w trakcie snu ze swoją matką, zmarła 3-miesięczna dziewczynka.

matka

Do tragedii doszło z poniedziałku na wtorek w Pomysku koło Bytowa. Niemowlę to dziecko jednej z bytowskich uczennic. W ubiegłym roku 15-latka i jej koleżanka zaszły w ciążę z 19- i 20-latkiem. Szkoła zawiadomiła o tym prokuraturę i obaj mężczyźni zostali skazani na rok więzienia w zawieszeniu na trzy i cztery lata. Obecnie pozostają są też pod dozorem kuratora, który nadzoruje przebieg warunkowego zawieszenia kary.

Teraz Prokuratura Rejonowa w Bytowie wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Według wstępnych ustaleń na ciele dziecka nie ma żadnych obrażeń świadczących o przemocy. Dokładną przyczynę zgonu niemowlęcia będzie można określić po przeprowadzeniu sekcji zwłok.

- Podczas oględzin nie stwierdziliśmy żadnych obrażeń u dziecka. Dokładną przyczynę zgonu niemowlęcia będziemy mogli określić po przeprowadzeniu sekcji zwłok, którą zaplanowano na środę – wyjaśnia Ryszard Krzemianowski, prokurator rejonowy w Bytowie.

W Polsce wszelkie kontakty seksualne, także za ich zgodą, z osobami poniżej 15. roku życia są ciężkimi przestępstwami podlegającymi karze od 2 do 12 lat więzienia. Współżycie z taką osobą jest ścigane z urzędu

Wiek zgody w naszym kraju wynosi 15 lat. Przyjmuje się, że osoba w tym wieku jest na tyle dojrzała emocjonalnie i fizycznie, by móc świadomie decydować o sobie. Jej decyzje nie są więc efektem niewiedzy, nieświadomości, nadużycia zaufania.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz