Niemowlę ze smartfonem

60% rodziców udostępnia urządzenia mobilne dzieciom by móc się zająć swoimi sprawami, 25% używa ich jako pomocy przy karmieniu, a 18%, by dziecko zasnęło.

smartfon

Już dwuletnie dziecko potrafi sprawnie posługiwać się smartfonem, czasem lepiej niż nie jeden dorosły. Zazwyczaj to powód do radości i dumy rodziców jak bardzo sprytne i mądre mają dziecko. Ale czy na pewno?

Eksperci ostrzegają

Pediatric Academic Societies ostrzega - dzieci poniżej 2 roku życia w ogóle nie powinny mieć styczności z wyświetlaczami. Tymczasem statystyki są niepokojące. Według badań PAS ponad jedna trzecia dzieci, które jeszcze nie ukończyły roku, bawiła się już smartfonem lub tabletem. Przed ukończeniem dwóch lat wszystkie dzieci, które wzięły udział w badaniu, używały urządzeń mobilnych i elektronicznych. Co gorsza dzieje się to za przyzwoleniem rodziców.  Z badania wynika, że niemal trzy czwarte rodziców pozwala dzieciom bawić się urządzeniami mobilnymi w czasie, gdy ma coś do zrobienia w domu, 60% podczas robienia zakupów, 65% żeby uspokoić dziecko, a 29% używa komórki do usypiania dziecka.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-03-09 14:01:18

re: Niemowlę ze smartfonem

moje dziecko moj wybor jesli probujecie wmowic ze to szkodzi w jaki kolwiek sposob na dziecko to na dorosłego tez to po cholere jest to dopuszczone do sprzedazy kto za to odpowiada

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz