Te porady dobrych cioć wyrzuć na zawsze ze swojej głowy!

Każdy ma co najmniej jedną taką ciocię - nie zawsze należy to rozumieć dosłownie...

noszenie niemowlaka

 

Po narodzinach maluszka młodzi rodzice zawsze są zasypywani tonami dobrych rad. Porady napływają ze wszystkich stron i dotyczą każdego aspektu zajmowania się niemowlęciem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w wychowywaniu dzieci wiele się zmienia i niektóre rzeczy, jakie oni robili 20 lat temu, dzisiaj są nie do pomyślenia. Oczywiście, "dobre ciocie" zawsze są pełne szczerych chęci ale niestety, nie wszystkie ich porady mogą wyjść dziecku na zdrowie. Droga Supermamo, przeczytaj ten tekst, żeby wiedzieć, do których porad absolutnie nie powinnaś się stosować.

"Nie noś, bo się przyzwyczai!"

Często słyszymy, że nie należy przyzwyczajać dziecka do noszenia czy kołysania. Nic bardziej mylnego! Niemowlę już od pierwszych dni życia potrzebuje czułości i ciepła drugiej osoby. Jak zatem przytulać dziecko, jeżeli nie można go nosić? Przecież nie da się okazywać miłości maluchowi, którego wyjmuje się z łóżeczka tylko w celach pielęgnacyjnych i do karmienia! Brr, aż mnie ciarki przeszły, jak sobie wyobraziłam taką sytuację! Od tego są rodzice, żeby kochać, tulić i całować każdego dnia. Dziecko wcale nie wyrośnie na maminsynka, a wręcz przeciwnie: stanie się odważne i pewne siebie, bo nigdy nie odczuło deficytu rodzinnego ciepła.

Co się zaś tyczy kołysania, to przyzwyczaić się bardziej nie może niż przez dziewięć miesięcy w brzuchu mamy. Czy to znaczy, że będzie je trzeba bujać do osiemnastki? Nie sądzę... Naukowcy zgodnie twierdzą, że kołysanie korzystnie wpływa na rozwój mózgu dziecka. Co na to ciocie?

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz