Przedszkola będą kształcić przyszłych informatyków i inżynierów?

Przedszkola mają rozwijać zainteresowania wśród dzieci, dzięki którym wyrosną z nich przyszli informatycy, inżynierowie i budowniczowie.

nauka w przedszkolu

 

Takie są założenia programu, który już wspiera w woj. dolnośląskim Unia Europejska, zamierzająca od przedszkola profilować profesję dziecka. UE sfinansuje zajęcia wspierające naukę maluchów, również tych ze szczególnymi potrzebami. Na ten cel przeznaczono ponad 30 mln zł. Jest jednak warunek - trzeba stworzyć nowe miejsca w przedszkolu, aby otrzymać dofinansowanie do zajęć rozwijających zainteresowania i środki na przeszkolenie nauczycieli. Ten wymóg nie jest jednak konieczny, gdy działania dotyczą dzieci niepełnosprawnych.

Na co w praktyce można przeznaczyć unijną dotację? Na stworzenie zajęć dodatkowych, które rozwijają umiejętności i zainteresowania dzieci, przydatne w przyszłości na rynku pracy: w zakresie języków obcych, matematyczne, informatyczne, naukowo-techniczne, społeczne, ale także pobudzające kreatywność, ciekawość świata.

Będzie można ponadto dostosować przedszkole do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, albo stworzyć grupy integracyjne i zajęcia specjalistyczne (np. logopedyczne, terapeutyczne), czy stymulujące rozwój psychoruchowy (np. gimnastyka korekcyjna).

Dodatkowe zajęcia finansowane będą przez 12 miesięcy, tak więc rodzice przez rok będą mogli korzystać z bezpłatnego kształcenia swoich dzieci.

tw

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama
2017-11-14 07:30:38

Bzdury,UE nie wie co wymyślać i znów chce z naszych dzieci zrobić dorosłych.... panie w przedszkolach bez niby tego pomysłu z UE robią wiele kreatywnych rzeczy i nasze pociechy wspaniale się rozwijają. Już dawno były różne kółka zainteresowań od badawczych po ruchowe, więc żadnej nowości UE nie wprowadza. Dziecko w przedszkolu nie ma być profilowane tylko ma odkrywać wszelkiego rodzaju przyjemności, ma rozwijać się wszechstronnie :-) to jest cel przedszkola. Ale jeśli tw ... orzy ktoś coś o czym nie ma pojęcia, nie i teresuje sie grupa docelowa tylko osiagnieciem wlasnego celu, nie luczu soe z psychika i rozwojem dzieci to właśnie tak to wygląda........ Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz