NVC, czyli Porozumienie bez Przemocy - co to jest?

Metoda, która nie jest metodą. NVC zdobywa coraz większą popularność wśród rodziców. Sprawdź, czym dokładnie jest Porozumienie bez Przemocy!

Porozumienie bez Przemocy

Poza rodzicielstwem bliskości i metodą Montessori, współczesne matki nierzadko opowiadają też o Porozumieniu bez Przemocy. Co to takiego?

"Prawdziwa współpraca jest możliwa wtedy, gdy wszyscy uczestnicy ufają, że inni z szacunkiem wezmą ich potrzeby i system wartości. U podstaw procesu Nonviolent Communication jest pełne respektu traktowanie innych ludzi, które daje nam szansę na nawiązanie pomiędzy nimi współpracy" - pisał Marshall Rosenberg o Porozumieniu bez Przemocy, które często określa się w skrócie NVC (z ang. Nonviolent Communication).

NVC to sposób porozumiewania się opracowany przez cytowanego powyżej Marshalla Rosenberga. Metoda ta zakłada całkowite wyeliminowanie możliwości wystąpienia przemocy w dialogu zarówno w formie fizycznej, jak i psychicznej. Aby było to możliwe, należy skupić uwagę na uczuciach i komunikatach. Celem NVC jest stworzenie wysokiej jakości kontaktu z innymi ludźmi i z sobą samym.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz