Opanuj się i nie krzycz na swoje dziecko... To jest możliwe!

Połowa rodziców komunikuje się z dziećmi krzykiem, a co piątemu opiekunowi zdarzyło się użyć obraźliwego wyzwiska wobec dziecka.

krzyczenie na dziecko

Jak wynika z raportu Fundacji Dzieci Niczyje, 7% rodziców przyznaje, że krzyczy na swoje dzieci codziennie, 19% kilka razy w tygodniu, 24% rodziców raz na tydzień, 11% kilka razy w miesiącu, 10% raz do roku lub rzadziej, 13% twierdzi, że nigdy nie podnosi głosu. Najczęściej na swoje dzieci krzyczą rodzice nastolatków (od 12 do 17 lat). Najrzadziej - rodzice małych dzieci. Czy mamy aż tak nieznośne dzieci, które są krnąbrne i się nie słuchają? A może to my dorośli nie umiemy trzymać nerwów na wodzy? Podpowiadamy jak radzić sobie z emocjami i nie krzyczeć na dziecko.

Kluczem do sukcesu jest wyznaczenie granic, zanim pojawią się emocje i coś "pęknie". Krzyk nie jest rozwiązaniem, a jedynie upustem nagromadzonych w tobie emocji. Dziecko, zwłaszcza małe, może zupełnie nie zrozumieć sytuacji, a komunikaty, które wykrzykujesz, nic nie wniosą. Z wiekiem dziecko, może zacząć także krzyczeć, traktując awantury jako "stały element" waszych domowych spraw. Uczcie się rozmawiać i rozwiązywać problemy już od małego.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz