Myśleli, że to policjant, a on próbował porwać dziecko. Bądźcie ostrożni!

Wszyscy byli pewni, że mają do czynienia z policjantem, a on chciał wykorzystać ludzką naiwność i uprowadzić dziecko. Czy wobec takich sytuacji nasze dzieci mogą czuć się bezpieczne?

policja

Policja w Zgorzelcu otrzymała zawiadomienie o próbie uprowadzenia dziewczynki. Najdziwniejsze było to, że mężczyzna, który próbował ją porwać, podawał się za policjanta. W ten właśnie sposób próbował zdobyć zaufanie dziecka.

Szybko udało się ustalić, kto chciał dopuścić się porwania. Policja kryminalna ze Zgorzelca zatrzymała 37-letniego mężczyzę. Sprawa była o tyle ułatwiona, że mężczyzna miał już kiedyś postawione zarzuty.

Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Co mogą w obliczu podobnych sytuacji zrobić rodzice?

Dolnośląscy policjanci apelują o to, by rozmawiać ze swoimi dziećmi na temat bezpieczeństwa. Proszą, by powtarzać dzieciom jak mantrę, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, nawet jeśli podają się za funkcjonariuszy publiczynych.

Rodzice natomiast są oburzeni, że za próbę - już kolejną! - uprowadzenia dziecka grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Uważają, że to znakomita pożywka dla każdego pedofila i że prawo powinno zostać natychmiast zmienione.

A co Wy o tym myślicie? I najważniejsze: jak rozmawiacie ze swoimi dziećmi na temat bezpieczeństwa?

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz