Pierwszy dzień w SZKOLE - Twój Maluch idzie w świat

Już lada dzień wiele z Waszych maluszków wybierze się po raz pierwszy do szkoły. Uwiecznijmy ten moment na portalu SuperMamy.

do szkoły

Serwis internetowy Manchester Evening News.co.uk w ubiegłym roku, tuż przed rozpoczęciem nowego semestru w brytyjskich szkołach podstawowych, ogłosił akcję wśród swoich czytelników, polegającą na tym, aby podzielili się fotografiami swoich pociech z pierwszego dnia szkoły. Prawda, że to sympatyczny pomysł?

Dlatego w przeddzień tego, jak zaczynacie krochmalić białe kołnierzyki w bluzkach swoich sześcioletnich córeczek i prasujecie w kancik galowe spodenki swoich sześcioletnich chłopców, niniejszym ogłaszamy, że czekamy na fotki Waszych pociech.1 września nie zapomnijcie więc wyjąć aparatu fotograficznego z szuflady i pstryknijcie zdjęcie swojemu wystrojonemu odświętnie, przejętemu, z wypiekami na twarzy (i z pewnością z ubytkami pierwszych mlecznych zębów, a szeroko się śmiejącemu) brzdącowi.

Pierwszy dzień szkoły to nowy etap w życiu, zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. Przed dzieckiem szkolnym, ale także przed jego rodzicami staje wiele nowych wyzwań. Jak w tym okresie nie stracić więzi z dzieckiem? Jak wykorzystać te wyzwania do rozwoju relacji, ale też do rozwoju własnego? Tym i wielu innym problemom, z jakimi borykają się rodzice starszych dzieci, stawia czoło w swojej książce pt. „Dziecko z bliska idzie w świat” Agnieszka Stein, znana psycholog dziecięca, konsekwentnie propagująca rodzicielstwo oparte na więzi.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz